הקשר ההדוק שבין אורח חיים בריא לתזונה הפך זה מכבר למהפכה של ממש. כרמית, מתוך הבנה כי השוק הישראלי מורכב מאוכלוסיות שונות בעלות צרכים שונים (ורצונות שונים), גאה להשיק את סדרת “חופשי”. סדרה איכותית ומגוונת במיוחד של מוצרים חופשיים מסוכר, גלוטן וחלב.

בין אם מסיבות בריאותיות ורפואיות (כמו סוכרת, רגישות לגלוטן או ללקטוז), בין אם מטעמים אידיאולוגיים, ובין אם ממודעות לתזונה נכונה ואורח חיים בריא, מוצרי "חופשי" של כרמית הותאמו היטב לחך הישראלי.

כרמית רואה לעצמה למטרה לתת מענה הולם לכלל הצרכנים בשוק ומשקיעה משאבים רבים בפיתוח מוצרים חדשים, מציאת ספקים איכותיים ואמינים, ייבוא מוצרים טעימים ומובחרים ועוד. סדרת "חופשי" מאגדת תחתיה שלוש קטגוריות עיקריות (שהינן גם משולבות ביניהן):

  • חופשי ללא תוספת סוכר – מוצרים ללא תוספת סוכר המתאימים לסוכרתיים או צרכנים המעוניינים לשמור על אורח חיים מאוזן תוך הפחתת כמויות הסוכר בצריכה היומיומית.
  • חופשי מגלוטן – מוצרים ללא גלוטן לאנשים הסובלים מצליאק, לאנשים הרגישים למוצרי קמח לבן ולכל מי שרוצה להפחית את צריכת הגלוטן היומיומית.
  • חופשי מחלב – מוצרים ללא רכיבי חלב המיועדים, לצרכנים רגישים ללקטוז וללקוחות שרוצים להפחית את צריכת החלב בתפריט שלהם ביניהם גם אוכלוסיית הטבעונים.